NATURISTA
Hlavní strana

Naturistické lokality
Česká republika

NUDA & NATURA 
Největší forum v ČR

NATURRELAX
Pražští naturisté

Tábor Nodropedů

Naturisté v regionech

CENTRUM BABYLON - největší zábavní centrum v ČRZPRÁVY   Naturistovy cestopisy
První babylonská naturistická party 2006  
Nádherný den bez mráčku předcházel skvělému večeru bez plavek 
26. února 2006
Ivo Žurek
Krásný slunečný den v okolí Liberce před naturistickou party
FOTOGALERIE   ANKETA O FOTOGRAFOVÁNÍ  HLAVNÍ STRÁNKA NATURISTICKÝCH PARTY BABYLON 

Letošní první naturistickou párty předcházel mimořádně nádherný den, který spousta lidí využila k zimním radovánkám v okolí Liberce - Bedřichov, Nová louka, ale i celá běžkařská magistrála byla plná lidí. 
Naturistický večer byl pak plný očekávaní z nově zřízených pravidel.

Sami jsme dorazili až kolem 20. hod., protože jsme si nemohli nechat ujít krásný západ slunce za Ještědem, na který jsme si počkali na Královce:
Západ slunce za Ještědem z rozhledny Královka nad Bedřichovem

Tma tmoucí a vlezlý mráz, které vystřídaly bezchybný den nás pak vyhnaly dolů do civilizace.

CENTRUM BABYLON- největší zábavní komplex v ČRBabylonské změny a proměny
Upřímně jsme se na ně těšili, protože Babylon obvykle plný textiláků nám vždy hned na první dojem zkazil náladu. 
První změnou však bylo vstupné. To bylo na začátku změn stanoveno na "ceníkové položky". Následovala řada úprav, změn a úprav, které se pak lišili v jednotlivých variantách na plakátu, internetu a nevím, kde ještě... Výsledek byl ten, že se vybíralo podle ceníku :-) a i do budoucna tomu tak bude. 
Naše rodina platila za 2 dospělé jedno dítě větší a jedno menší celkem 320 kč, což nám připadá na 4 hodiny v Babylonu dost solidní částka. 


Ale co teď ti dříve navystrnaditelní textiláci? Očekával jsem lítý boj personálu i naturistů s touto nelítostnou převahou, ale opak byl pravdou! Areál byl plný naháčů a podle slov personálu úderem 20. hod. se všichni svlékli. Z důvodu bezplavkového provozu odešli pouze 4 lidi. Sám jsem cca. v 20.30 hod. uvnitř viděl jedny plavky pochodovat na tobogány a pak už jen jednu malou holku (...asi 6 let), u které byly plavky skutečným extrémem :-). Takže přechod na povinné odplavkování proběhl nad očekávání hladce. 

Dráťák a jitrnice
K úvodu n-party nás ale dosti rozmrezelo učinkování "kapely", která sice byla avizována, ale takovou pecku asi málokdo očekával :-( Vnitřní areál aquaparku budí hned na úvod nádherný dojem světovosti a mimořádnosti. Tento dojem mohla umocnit i živá hudba. Náš první dojem by se ale bohužel dal stručně vyjádřit slovy: "Rozhlas po drátě na plný koule" a "Řezání do jitrnic, co se do nich vejde" :-( Ze zvědavosti jsem se ptal ostatních na dojmy a byly bez vyjímky stejné :-/. Sám velký šéf tento tah viděl taky špatně a slíbil, že do budoucna živou hudbu usměrní, aby nerušila naturisty a přesto vytvořila příjemné prostředí. Variant je několik, vše je zatím ve stádiu úvah. Mně osobně by stačilo přesunout repertoár z doby cca. 11.45. - 00.00 hod. na dobu od začátku party a dojem by byl daleko lepší. Písničky, které hráli po začátku party byly opravdu katastrofální. 

Naturisti naturistům
Většina naturistů si jistě oddechla po zrušení textilního provozu :-) Z provozně-ekonomického hlediska bohudík nedošlo k nějakému mimořádnému výkyvu. Podle ing. Vajnera je tento stav uspokojivý - přes 300 naháčů. Bralo se v potaz, že ten večer byl hokej, který jistě odebral velkou část potencionálních návštěvníků. Kupodivu přišla na řeč i ne příliš dostatečná propagace na veřejnosti a dokonce i v samotném areálu Babylonu (hotel)! 
Myslím, že v ing. Vajnerovi a vůbec vedení Babylonu, které se dostavilo taky v naturistickém, máme dosti velkou oporu a za to jim patří velký dík. Vhodným způsobem se taky spojují obchodní zájmy s potřebami naturistů a tyto potřeby jsou bohudík vyslyšeny. Popř. průběžně vyslýchány ;-). Bohužel toto nelze konstatovat u řady jiných zařízení (Most, Brno...).

Fotografování
Osobně jsem toto moc nesledoval, drzost fotografů mi nepřišla až tak velká. Nicméně se mi donesla řada dost naléhavých stížností, že "fotografování už překračuje meze slušnosti". Je pravda, že v Babylonu si každý dělá co chce a fotografování tady vůbec nikdo neusměrňuje. Při rozhovoru s ing. Vajnerem na toto řeč nepřišla, ale věřím, že po zkušenostmi s řešením minulých problémů i toto bude vyřešeno ku prospěchu naturistů. Moje osobní zkušenost je velmi úsměvná :-) = Znám pošťačky, které se nechají fotit i pošťačky, které prchají před foťáky i v kožichu, znám vrcholné manažéry, kteří se nechají fotit bez problému a na druhou stranu stejné manažery, kteří si svoje soukromí přepečlivě střeží. Abych byl konkrétnější, tak zmíněný p. ing. Vajner - majitel celého komplexu BABYLON se hned na prvním n-plavání nechal se skupinkou naháčů vyfotit do Blesku. Řeknete, že to dělá pro svůj obchod? Třeba, ano třeba ne, může tam za sebe poslat libovolný počet vnadných osmnáctek. S uveřejněním svých fotek na n-plavání neměl nikdy sebemenší problémy. Dodávám, že tento člověk zastává také funkci v Zastupitelstvu města Liberec.
Já tady vidím trochu zaostalé myšlení naháčů, kteří mají zato, že dokumentace n-akcí je cosi tajného a lehce soukromého. Samozřejmě fotky z ložnic jsou něčím úplně jiným. Věřím, že tyto věci chtějí čas k získání potřebného nadhledu a hlavně také posílení dnes nejistých naturistů se svým stavem. Heslem naturistů by mělo být: "Já jsem naturista! A kdo je víc?" Prostě být schopen svůj životní postoj prezentovat a obhájit před kýmkoli v jeho okolí. Naturisti přece nepředvádějí nic mimořádného - koupu se, jezdí na tobogánu a sedí u skleničky. Můžu vám říct, že to VŮBEC není nic složitého. Já se o (svém) naturismu bavím s prodavačkami u nás v Jednotě, s ředitelem ze školy, s kýmkoli přijdu do kontaktu... Nikdy jsem kvůli svému postoji neměl sebemenší problémy, spíš naopak. Naturistova odpověď na: "...sem tě viděl námhle na tý fotce", by měla být (přirozeně): "Škoda žes tam nebyl, stálo to fakt zato, příště si to nenech ujít!"

A tam ti druzí...
Asi by nebylo moc perspektivní před jistými věcmi strkat hlavu do písku. Nicméně škodní i neškodní jedinci se vyskytují všude kolem nás, Václavák, školy, naturisty nevyjímaje. Neškodní úchyláci kazí jinak bezvadnou náladu mezi drtivou většinou ostatních. Lezou do dámských sprch, sami nic nepředvedou a jen neustále hodnotí "Tamta je má moc malý, tamhletý se to moc houpe...". Takoví lidi na n-akcích nemají co pohledávat, v Babylonu je vstup volný, tak se s tím musí počítat. 
Škodní úchyláci, kteří jsou na celé n-party asi 2, musí počítat s tím, že bez okolků a dlouhého vyjednávání dostanou do zubů. Jak se taky stalo v sobotu. Žádné jiné řešení pro ně nemám.

A už jen ta šlehačka :-)
Myslím, že přes pár drobností, které se buď  řeší nebo řešit budou, jsou babylonské naturistické party akcemi s neskutečně živou atmosférou. Totálně tady bere za své přetrvávající názor, že naturisti jsou lidi odrostlejšího věku, odsouzeni k posedávání, polehávání a konečnému ulehnutí. N-Babylon žije všemi věky, někdy diskutovaní puberťáci tady nedochází sebemenší úhoně a to je ta nejlepší perspektiva, že naháči nevymřou nebo nebudou přežívat v dobře maskovaném rákosí.
Jsem moc rád, že N-Babylon je opravdu bez textiláků a že se můžeme zase těšit na další pokračování. Je slíbeno, že kromě letošního roku se bude v tomto duchu pokračovat i do budoucna :-)Diskuze na téma: Vaše zážitky z Naturistických party v Babylonu Liberec         ZPĚT NA ÚVOD STRANY