NATURISTA
Hlavní strana

Naturistické lokality
Česká republika

NUDA & NATURA 
Největší forum v ČR

NATURRELAX
Pražští naturisté

Tábor Nodropedů

Naturisté v regionech

ZPRÁVY   Naturistovy cestopisy
Karneval v Riu 2005
Letos poprvé zavládl na Křetínce nefalšovaný karnevalový rej 
30. července 2005
Ivo Žurek  Roman Kotek Domovské stránky KN Křetínka

Naturistická lokalita u přehrady Křetínka u Letovic (Boskovice), severně od Brna patří mezi nejtradičnější české lokality. Její současný rozmach ovšem začal až po r. 2001, kdy se členové KNK rozhodli pozemek zakoupit do svého vlastnictví. Místo si vybrali vskutku krásné - stranou ruchu kolem hotelu Svitavice, civilizaci a n-lokalitu odděluje hustý les. Z praktického hlediska vybudování byť sebemenšího zázemí je ovšem tento krásný kousek Boskovické brázdy dosti tvrdým oříškem. Celá lokalita je na jižním svahu, což je pro slunící se naháče kladný fakt, ale pro vybudování třeba jen malého hřišťátka představuje měsíce lopotné práce desítek kopáčů. 
A přece na tomto místě dnes najdete ono volejbalové hřiště, ping-pongový stůl, udírnu, ohniště, místa pro stanování a z poslední doby zcela nový mohutný altán s velkým grilem. 

Atmosféru ve společnosti Křetíňáků bych popsal jako veselou a družnou směsici rodin, kteří se rádi baví a rádi přijímají ve svém království svoje hosty. Péče o ně je od rezervace parkoviště přes zevrubnou exkurzi lokalitou až po poskytnutí veškerého zázemí na příkladné úrovni. 
Rodinnou atmosféru udržuje na úrovni omezení vstupu samotných mužů, kterým je doporučeno odebrat se na další křetínskou n-pláž. Ta se nachází cca. 200m za Svitavicí a je právě doménou jednotlivých mužů. 
Také vstup rekreantů v plavkách je omezován. V praxi se textilákům ponechá půlhodinka na "rozkoukání se" a pak jim je opět doporučena některá z mnoha textilních pláží na této přehradě.

Závěr letošního července a zároveň zahájení letošní společné dovolené byl ve znamení karnevalových oslav. Desítky přítomných se vyparádily nejrůznějšími karnevalovými ozdobami - pestrobarevná pštrosí péra, třpytivě blýskavé třásně, nejrůznější malování na tělo... a za zvuku pravé jihoamerické samby se rozproudil karneval. Jeho částí byla také soutěž o nejhezčí masku a nejpůsobivější tanec. Přestrojení-masky vyhráli Oťas a Zdena s nenapodobitelným neustále vlajícím, jemným opeřením. Jejich prvenství jistě napomohlo i přímo strhující vystoupení, které s sebou vzalo celý karnevalový dav. Kategorii o nejpůsobivější tanec vyhrála patnáctiletá Petra, která se vedle perfektně zvládnutého jihoamerického tance velmi působivě vtělila do těla hadí ženy. 
Karneval pak pokračoval až do setmění. Horké červencové počasí pak zavelelo odložit veškeré karnevalové nádhery a dnes ještě naposledy se ponořit do vod přehrady, zaplavat si a pokračovat v zábavě, která byla v plném proudu.

Klub naturistů Křetínka je tím nejlepším příkladem, jak zábavně, ale i užitečně lze prožít naturistickou rekreaci. Ta se u Křetíňáků nekomprimuje do pouhého slunění a koupání. Vedle neustále nových nápadů jak dále vylepšit svoje zázemí, podnikají nespočet společných akcí u vody, ale i třeba na blízké Svitavici. Na pořadu jsou tak naturistická svatba, Vánoce, přivítání novorozenců členů klubu a spousta dalších.

Tolik tedy o jednom z nejzajímavějších míst pro naturisty v ČR. Pokud budete i vy chtít užít a  podpořit skvělou rodinnou atmosféru v kraji Drahanské vrchoviny a Malé Hané, tak jste vždy na Křetínce vítáni. Svědčí o tom každoroční pořádání týdenní dovolené, na které se účastní celá řada naturistických rodin z celé republiky. 

              

Diskuze na téma: Naturistická dovolená na Křetínce