Plzeň - Bory.

Plzeň-Bory za to opravdu stojí. Udržované sociální zařízení atd. Voda v řece sice není nejčistší, ale jde to. Na břehu v solárku máš hned u břehu sprchu. Stravovat se můžeš sám - společná kuchyňka v kempu, nebo vlastní vařič. Možnost za paušální dohodnutou úplatu připojení na el. proud, když se usídlíš se stanem v blízkosti připojovacího stojanu pro karavany. Můžeš se také stravovat v místním "bufu". Ten je také v majetku provozovatele kempu. Případně můžeš navštívit trochu vzdálené restaurace. Hned vedle v textilácké části je tobogán. Na dnešní dobu celkem lidové ceny. Po předem rezervaci si můžeš zapůjčit i stan nebo karavan. O nacpaném kempu nemůže být ani řeči. Jezdí sem i dost Holanďanů, trochu Němci. Členové UNA mají slevy. Pozor: Kolem Plzně je kempů několik. Jsou to ale textilácké kempy a nuda koupání a slunění pouze na vyhraženém místě. Já píši o kempu pod Bory, výpadovka z Plzně na jih, na Klatovy. Zde můžeš pobíhat po celém kempu, jak Tě Bůh stvořil, ale také nemusíš. V drtivé většině toho všichni využívají. Do vody přístup i z kempu. Hned vedle přilehlé solárko přístupné volně z kempu, kde je předpoklad pouze naturistického vyžití se zákazem fotografování. To je v kempu dovoleno. Kemp je v noci osvětlen a hlídán. V ceně kempovného denně otýpka dříví na večerní posezení u ohně. Pro tento účel zřízena ohniště.
Mirek, 2001

Loni jsme byli s manželkou ve skvělém nudakempu na jihu Plzně. Je na břehu přehrady České údolí. Má čistě a udržované záchody, sprchy a kuchyňku. K dispozici je i elektřina do stanu. V noci tam chodí ochranka. 60 procent hostů byli Holanďani (NL). Pouze stany a karavany, ale stavěli chatky. Pláž je oblázková, přístupná nejen pro hosty kempu (cizí však musí platit), dřevěné molo. Čistá voda, trochu s komářími larvami (ti ale žerou až po setmění - s sebou repelent). Ceny podobné, jako u Máchova jezera (tedy trochu vyšší), ale za ten komfort to stojí. Všude kolem spousta lesů (pro houbaře). Po jiné kultuře jsme nepátrali. V sobotu tam byla House Party, ale za šílených 120 Kč/osobu. Doufám, že nebudu jediný s takovýmto příspěvkem.
Jirka, 2002

Chtěl bych tímto varovat před případnou návštěvou Borské nudapláže a kempu u Plzně. Ač je kemp i nudapláž pěkně upravena, za poslední týden se zhoršila kvalita vody natolik,že už se nedá mluvit o vodě. Spíše hustá kaše sinic, po ujetí 100 km jsme jen zaplatili vstupné a po pár minutách zase odjížděli. Jen mě přijde ze strany majitele kempu neseriozní, že vybírá vstupné i za těchto hrozných podmínek.
VCH, 16.7.2005

Letos sem se zasatavil v nuda kempu na přehradě České údolí - Plzeň Bory.
Byl jsem však znechucen a zhnusen. Nenažraný, pořád slídící provozovatel by si rád nechal zaplatit i za to že tam dýcháte vzduch. Kemp je zchátralý, neudržovaný, - jediný po čem personál a hlavně provozovatel jede je, aby jste ža vše zaplatil. Když nahlédnete do bufetu u Fousáče (provozovatel) zvedá se člověku žaludek. Hygiena v Plzni asi ztratila adresu kempu. Finančáci asi taky. Na pláž se povinně platí 20 Kč, žádný lístek, žádný turniket, - vše do chřtánu provozovatele. Zajdete-li si na oběd do města, po příchodu platíte zas, jinak vás nepustí. Přitom nudapláž vedle kempu je dost navštěvovaná. - Denně kolem 200 osob, o víkendu 2-3 krát tolik. Letos "Fousáč" zavedl i placení na parkovišti vedle - mimo kempu. Je to jediný místo kde se dalo parkovat. - Jak rybáři, tak návštěvníci vedlejšího areálu, o který se stará město. Tak se parkuje všude možně kolem. Do kempu sem tam někdo přijede, ale dlouho se nezdrží, jede jinam.
Neupravené břehy, špína kolem a špinavá voda.
Nedoporučuju tenhle kemp nikomu, je to pod úroveň.
Bebe (bebeler (závin) seznam.cz) - červen 2007