Charvatská stráň

Poměrně slušné možnosti naturistického koupání i opalování na břehu Orlické přehrady. Jedná se o lokalitu Charvatská stráň, která leží na protějším břehu (levém) od kempů Radava a Podskalí. Jde o jižní břeh protáhlého poloostrova přímo naproti skalnatému srázu kopce Žíkov, který se nachází mezi oběma zmíněnými kempy. Je poměrně obtížně přístupná (např. loďkou z půjčovny Radava nebo poměrně obtížnou cestou lesem z levého břehu) takže je zde poměrně klid a výborné možnosti pro koupání a opalování (pláž z hrubšího písku). Rozhodně to stojí za vyzkoušení.

Jedná se bohužel o smíšenou lokalitu (tedy ne oficiální n-pláž), ale v době naší návštěvy jsme na dlouhé pláži viděli pouze několik dalších naturistů a žádného textiláka. Přestože to není oficiální místo je poměrně známé mezi návštěvníky obou kempů a má téměř ideální podmínky, bohužel žádné zázemí. Problém by mohl být pouze v případě plné nádrže (zaplavení pláže), ale to už po povodních 2002 zřejmě nehrozí. Pláž pod Charvatskou strání leží naproti kempu Radava a je dlouhá nejméně 200-300 m. Vytváří malé zálivy, které skrývají dostatek soukromí. Písečny výběžek poloostrova má nejhezčí polohu, ale častěji jej navštěvují textiláci z okolních kempů.

Nejlepší doprava je po vodě (půjčenými loďkami či jinými plavidly). Doprava po souši je poměrně obtížná (doporučujeme podrobnou mapu 1:50000 Střední Povltaví a Orlická přehrada) a nelze ji v žádném případě absolvovat autem.

Našli jsme jediný snímek, na kterém je zdálky (fotografováno přes řeku od kempu Radava) viditelná část této pláže.

Jiří a Irena K., červenec 2004 http://mapy.atlas.cz/mapa/nuda-orlik1