Cítov u Mělníka

Tuto lokalitu mám pod trvalým (téměř) dohledem a proto chci upozornit případné zájemce na výrazně zhoršenou kvalitu koupání. Voda "kvete" a navíc, díky další těžbě v bezprostřední blízkosti, značně klesla hladina. To má za následek vznik místy rozsáhlých bahnitých polí, která je nutno překonat, než se dostanete k vodě. Tento stav jsem zjistil 15.6.03

Abych nebyl jen negativní. Vypadá to, že po ukončení těžby budou k dispozici pravděpodobně další krásná zákoutí a nové vodní plochy.

Petr, e-mail: poe.svolny.cz
jaro 2003

Aktuální informace z Cítova. Bohužel nejsou nejradostnější. Dosud tolerovanému kempování bude letos asi konec. Podmínky dozoru se zhoršují, takže na dodržení zákazu kempování bude, prý důsledně dohlížet Městská policie Mělník. Takže kdo plánuje dovolenou v Cítovské pískovně, měl by začít vymýšlet náhradní plán.
O dalším vývoji budu průběžně informovat.

Petr S., e-mail: poe.svolny.cz
květen 2006

Aktuální postřehy z Cítova.
Celou lokalitu jsem prošel pěšky.
Svojí pochůzku jsem zahájil u hlavní příjezdové cesty (viz plánek). A hned jsem se lekl poprvé. Přímo u odbočky se objevila úplně nová značka Zákaz vjezdu všech vozidel, doplněná o ceduli Zákaz vstupu. Nicméně jsem statečně porušil ten druhý příkaz a vyrazil. Ze začátku jsem neobjevil žádné další změny a tak jsem se pomalu začal uklidňovat. Dokonce jsem objevil i obvyklý počet stanů na obvyklých místech západního břehu severního jezera. Pak jsem si ale všiml nově vsazených kovových sloupků a začal jsem tušit, že ta pohoda nebude až tak úplná. Další úlek jsem zažil na severním břehu severního jezera. Byla tam ... úplně nová značka Zákaz vstupu. Tuhle i další, na kterou jsem narazil, jsem zakreslil do přiloženého plánku.
Jak jsem obcházel jezera, zjistil jsem, že se někdo pokoušel zatarasit i další sjezdy ze silnice k jezerům. Avšak jak to dopadlo je opět na jedné z fotek.
Co je pozitivní, to je vznik obrovské vodní plochy s mnoha zákoutími. Voda je přijatelné teploty a čistá. Mírné zakalení, které je vidět na některých fotkách, je způsobeno pískem zvířeným těžbou. Jinak nádhera. Zatím se stanuje na všech starých místech jak o život. Z povídání s některými kempaři jsem se dozvěděl, že zatím žádné problémy neměli.
Ovšem naturismus v Cítově zrovna velké úspěchy neslaví. Za celou cestu (nachodil jsem cca 15km) jsem narazil na jednoho spícího naturistu, vklíněného mezi samý textil. Na druhou stranu je fakt, že tady, ať shodí člověk plavky kde chce, nikomu to nevadí. Aktuální obrázky: bývalá n-pláž, jediné jezero z předloňska, nová voda na poli, nové jezero Vliněves, nové jezero Vliněves2, nové jezero Vliněves-Mělník.jpg, stany záp bř sj, zákaz vjezdu, zákaz vstupu

Petr S., e-mail: poe.svolny.cz
červenec 2006