Ejpovice

Po povodních, kdy spadl most přes řeku Klabavu je z Ejpovic špatný přístup, hlavně na jaře, kdy se řeka nedá přebrodit. Ale nechá se přijet od Klabavy až k vodě, tato příjezdová cesta je skoro jediná, kde se nechá přijet až k břehu nebo dokonce až do vody. Toho dokonce letos někdo využil a jezdil tam s motorovým člunem, jinak ji hojně využívají surfaři a rybáři. Tuto příjezdovou cestu a její okolí obývají textiláci a do spadnutí mostu cesta rozdělovala N-lokalitu na dvě části. Nalevo od cesty menší lokalitu tvořenou pár stromy a travnatým břehem, dnes už obsazenou textiláky a napravo od cesty větší lokalitu, která funguje dodnes (alespoň 12.8.2004 ještě skoro plně obsazena). Několik pravidelných naturistů od té doby co spadl most do Ejpovic už nechodí, hlavně ti z té menší lokality.

Lokalita je vhodná pro naturisty-začátečníky, díky malým odděleným plážím a poměrně velké rozlehlosti, narozdíl třeba od Plzně na Boleváku, kde na malé pláži je hlava na hlavě. Na druhé straně je tady menší komfort co se týče terénu pro položení deky, přeci jen jde o lom. Voda tu bývá abnormálně teplá, ale bohužel dost špinavá a při dlouhodobém slunci (někdy už začátkem července) i značně zelená (nevím jestli sinice nebo řasy) i když kvalita vody je v různých místech značně odlišná, jedná se o rozlehlou a dost členitou plochu narozdíl třeba od lomu u Radnice, který je malý a skoro pravidelný.

Jinak jsou Ejpovice většinou klidnou tichou lokalitou, která není přelidněna ani v textilní části. Prostě velká rozloha a málo lidí.

Místa k zaparkování je víc než dost, dokonce si lze najít i místa ve stínu. Ohledně bezpečnosti, pokud vím nikdy se tam nikomu nic neztratilo a to ani v autech zaparkovaných na odlehlých místech. Ohledně legálnosti příjezdové cesty jsem trochu na vážkách. Ale cesty jsou k příjezdu k vodě hojně využívány a pokud vím nikdo si zatím nestěžoval.

Pat66, srpen 2004

Narazil jsem na Naturista.cz na hlášku, že ve výše zmiňované lokalitě se nevyskytují žádní naturisté. Chodím do zatopeného Ejpovického lomu každý rok, takže znám místní situaci. Počet naturistů se mírně snížil, když v létě 2002 povodeň místo přítokového potoka a masivní lávky (důležitější ze dvou přístupů na lokalitu) zanechala na místě jenom spoušť a hotový kaňon. Tuto průrvu však lze překonat, dokonce i s kolem, ale záleží na aktuálním stavu vody v potoce - buď se dá na druhou stranu přehopsat po kamenech, nebo se musíte vyzout a přejít vodou. Dále již se vyskytují naturisté a na severní straně lomu jsou ve výhradném zastoupení.
Lokalita je to krásná, klidná, přírodní rezervace. V poslední době však silné deště vymývají hlínu z lámavého kamenného podkladu, proto vhodných míst pro položení deky a relaxaci stále ubývá, pokud je však někdo kapku sportovněji založen nebo má silnou karimatku, přes kterou kameny necítí, tak by to nemuselo vadit...

ellien, květen 2005

Po povodních to tu nebylo nic moc. Ale obec (a možná i správa povodí Vltavy) se přeci jen pochlapila. Klabava má nové koryto, přes řeku je nový most (sice o kousek dál než původní, ale zato nový), voda je čistá tak jak nikdy nebývala a docela i solidně teplá, přibylo i naturistů, snad časem bude n-lokalita za mostem zase patřit skoro celá naturistům. Mínusem je pouze možnost parkování u mostu, kousek za odbočkou k mostu, dala obec zátarasy a tím velmi ubylo parkovacích míst podél asfaltky k mostu.

Pat66, červenec 2008