Hlučín

Pár info o nudapláži v Hlučíně na "bývalém štěrkopísáku".
Tam tomu nikdo neřekne jinak, než "Štěrkovna". Jsou tam tuším dva kempy, letní kino, půjčovna sportovního náčiní, vše pro textiláky. Pokusím se vytvořit nějaké větší nákres (jestli si vzpomenu, jak to tam vypadá). Předně: štěrkovna je veliká, 1800 metrů na délku a 500 metrů na šířku (vzdušnou čarou). Jsou tam ještě dvě umělé nádrže, z čehož jedna je poměrně malá a mělká. FKK má své místo na plácku hned u vody vedle umělé kruhové nádrže vedle cesty. Je ohraničena nízkým živým plůtkem (pokud se tomu tak dalo říkat) a bývá tam občas dost lidí, občas málo :o) Má samostatný vstup do vody, takže není nutné se oblékat. Přístup je buď z hlavního vchodu (směrem od Hlučína), nebo po cestě z druhé strany od Jilešovic přes kemp. Je to placené jak z té či oné strany, takže si holt nevyberete. Občas se tam objeví nějaký čumil, ale lidí si tam už zvykli.

Já jsem tam na FKK ještě nikde nebyl, patřím mezi "textiláky", ale vaše myšlenka mi rozhodně není cizí, když to jde, tak plavky sundávám :o)

Jinak se dá koupat okolo celé Štěrkovny, akorát na druhém břehu (směrem od řeky) je spousta rybářů. Dost oblíbené místo je hned u silnice směrem od Děhylova. Jsou tam textiláci, ale polehávají tam i naháči. Vstup z tohoto místa je celkem v pohodě, dno je z oblázků, doporučuju nějakou obuv do vody, nebudete muset koukat kam šlapete.

Thomash - březen 2004