Mohelnice - Moravičany

Možnost pro vyznavače naturismu. Při svých cestách jsem narazil na tohle odlehlé místo poblíž Mohelnice. Je více cest jak se tam dá dostat. Jednou je výlet přes CHKO Litovelské Pomoraví. Je to docela tiché a romantické prostředí.
Jedná se o bývalou pískovnu. Voda je podle mého nádherná a čistá. Celý objekt je rozdělen na dvě části. (každá asi 0,4 km2) Označená část, je ta, na které se už dlouho písek netěží. Pobřeží postupně zárůstá stromy a trávou. Není to klasická pláž, ale spíš břeh na kterém jsou ostrůvky pro milovníky koupání. Nudisté se tu setkávají s textiláky a rybáři, ale myslím, že se vzájemně tolerují. Neměl jsem tam žádný problém. Od označeného místa se dá celkem v pohodě nudit na obě strany cca 100 m.
je.kaseznam.cz

Cca 2 m vysoký břeh s místy pro slunění. Téměř žádný stín, výhodou velká přilehlá louka s možnosti sportovních aktivit (pokud se sejde více lidí), ale přes ní cesta kolem jezera. Voda čistá, teplá jako čaj, ale blátíčko na dně; vydrží dlouho špinavá po zvíření. Počet nudistů: v úseku 150 metrů střídavě asi 5, s jedním kolegou navázána docela řeč, pravidelný návštěvník. Místa pro slunění cca 4-5 metrů od pěšiny, ale vzhledem k porostu trávy dostatečná intimita. Možnost pro nudisty i kolem spojovacího krčku obou jezer. Přístup: od žst. Moravičany cca 35-40 minut. Z žst. směr obec mírně vpravo, za sokolovnou a před nákupním střediskem odbočit doprava mezi domy. Dále rovně pod trať a polňačkou mezi stromy šikmo vpravo k jezeru.
Zhodnocení z pohledu vzdálenějšího návštěvníka: koupání možné, ale vzhledem ke vzdálenosti vhodné spíše pro místní a koláře.

Dlouhan33, 2006-07-12