Motol

Oficiální koupaliště na prostředním z Motolských rybníků, u tramvajové vozovny, vchod je z křižovatky ulic Zahradníčkova - V Úvalu. Dopravní spojení z centra asi nejlépe tramvajemi 9,10,(ve špičce též 7) a obejít rybníky na vzdálenější stranu, případně bus 167 k bráně Motolské nemocnice a sejít z kopce po stopách autobusu.
N-pláž je spíše menší a příjemná (nejvýš pár desítek lidí), s dobře udržovanou trávou, a na rozdíl od různých dalších v Praze není průchozí a je prakticky ze všech stran (i od vody!) zelení kryta před cizími pohledy (několik úzkých vstupů do vody, přístup na pláž pěšinou mezi rákosím). Je to od hlavní brány vpravo dozadu (cedulka NUDA PLÁŽ).
Dopoledne asi musí být část pláže ve stínu stromů, večerní slunce svítí dolů po svahu, ale opalovat se dá. Voda je kalná jako na všech Pražských lokalitách, a nejbližší část rybníka u n-pláže hodně mělká, dál už je to hlubší. Vybavenost přímo na n-pláži naprosto nulová, občerstvení, WC i sprchy jsou pouze v textilní části (blízko). Pozor! Hodláte-li se po plavání sprchovat, přineste si na to plavky! Sprchy jsou v textilní části, jsou venkovní a bez sebemenší zástěny.
Letošní vstupné (2006) je od rána za 50, od 14 hodin za 40, od 17 za 30, otevřeno v létě 9-20hod. (občerstvení až do 22).

J. Bernášek (jiri.ber(zavin)centrum.cz), červenec 2006