Okrouhlá, přehradní nádrž JESENICE u Chebu

Dlouhá pláž, povrch částečně hrubší písek a tráva. Parkování na rozšířené polní cestě mezi lesíkem a polem. Pozor - nezajíždět blízko k vodě, nádrž je snad používána i jako vodárenská a policie ráda pokutuje. Taktéž není doporučeno auta nechávat u vyústění polní cesty na silnici - několikrát byla auta vykradena. Pěkné prostředí. Problémem je, že v druhé polovině července začíná voda kvést (sinice).

Martin Novotný, 2002

Pěkná pláž s oblázky, přiměřený vstup do vody (která však byla trochu "zelená"), přítomno asi 50 naturistů.
Ze silnice se sjíždí k vodě asi 150 m po poli a dalších 50 metrů mezi stromy. A právě s příjezdem souvisí podle mě jediná velká nevýhoda tohoto místa. Nechat motorové vozidlo až nahoře u cesty se majitelé samozřejmě bojí. Proto sjíždějí až k samotné pláži, kde jednak zabírají místo a taky narušují tu pravou pohodu - už to není takové to "já pán, ty pán", ale zatímco ten, co přišel pěšky, v klidu leží na své dece, druhý neustále pro něco odbíhá do svého Renaultu. (A to si ani nechci představit, jak vypadá příjezdová cesta po dešti.)
Pozor ! - na tištěné mapě KČT (1:50 000) je naturistická lokalita zakreslena nepřesně. Ve skutečnosti není ani u obce Stebnice, ani v polovině cesty k Okrouhlé, ale až na cípu pevniny těsně před obcí Okrouhlá.

koloman, srpen 2004

1. nádrž Jesenice není používána jako vodárenská.
2. zaparkovat se dá na poli kousek od pláže - za několik let co sem jezdím, zde Policie ani jednou nepokutovala a ani sem nejezdí
3. voda sice postupem léta kvést trochu začíná, nic méně stále patří v nejkvalitnějším v okolí a kvalita vody je velmi dobrá

Tomáš Jindra (tomjin(závin)centrum.cz), červenec 2006