Pastviny - kemp Petrovy kameny

Na jediném místě, v kempu Petrovy kameny (?Petrův palouk?) byla tabulemi vytyčena malá část pláže, asi 20 m jako "nudi", ale v sezóně se tam usídlili textiláci a velice zle se po mně koukali, když jsem se rozbalil. Jedině mimo sezóny, předloni v červnu tam bylo prázdno. No, nebylo, zase tam posedávali rybáři, a taky nebyli moc rádi, když jsem vedle nich vlezl do vody. Aspoň že nedělali rozdíly mezi rušiteli v plavkách a bez.
Přitom je to tak nádherný kousek Čech, až srdce bolí.

Vrchol všeho byl malý, dřevem ohrazený plácek dál od vody, taky označený "nudi". Jednou ráno se o to ohrazení opíral poněkud zmožený místná občan, a, ehm, blil. Aspoň bylo vidět, jaký k tomu mají tam vztah.

Nejhezčí na tom je, že tabule u kempu slibuje "naturistickou pláž".

Abel, jaro 2002

V popisu "naturistické"(v uvozovkách) lokality u přehrady Pastviny má Abel plnou pravdu. My jsme v kempu Petrův palouk zažili bezkonkurenčně nejhrůznější (1) noc, jakou jsme kdy vůbec v kempech zažili. Místo označené jako Naturistická pláž je velmi nevhodně vybráno - velký provoz kolem, rušno. Já mám za to, že si místo udržuje nějaká partička lidí, kteří si sem občas zajdou (konexe na vedení kempu) a po tuto dobu si tady zjednají pořádek. Jinak od místa skutečně důrazně odrazuji. Diametrálně se kvalitativně od tohoto bugru odlišuje kemp Šlechtův palouk, který je hned na protějším břehu.

Žurek, jaro 2002