Pavlovice

Byl jsem podruhé v Pavlovicích (okr.Tachov). Poprvé, podstatně dříve, jsem si tam za horkého léta spálil břicho, jak se mi odtud nechtělo. Lidí tehdy bylo málo, N/T zhruba půl na půl, voda dokonale osvěžující. Podruhé naštěstí pršelo, takže jsem nelitoval - voda byla zelená a určitě bych do ní nevlezl. Souhlasím však, že to za dobrých podmínek může být příjemné místo k trávení dnů u vody.

Vladimír Pick, 2001

Krásné jezírko v romantickém prostředí bývalého lomu. O lom se už asi dlouho nikdo nestará, z čehož plyne jedna výhoda (neplatí se vstupné) i jedna nevýhoda - odpadky. Naštěstí se odpudivá halda nepořádku hromadí ještě venku, před vstupem do lomu, takže samotné okolí jezírka hyzdí jen jedna přeplněná stará popelnice. Jako jediný další malý nedostatek bych uvedl, že úzký pruh rovné země kolem vody je pokryt malými a značně ostrými kamínky. Přes tyto drobné závady se nám zdejší koupání velice líbilo. Ačkoliv se jedná o místo hodně vzdálené od nejbližší městské aglomerace, které zároveň slouží několika okolním vesnicím jako jediná možnost koupání, byli jsme překvapeni poměrně vysokým počtem naturistů (8-10) k textilním (cca 25). Plavkáči se soustředí spíš v části pláže bližší ke vstupu, naturisti zase v odlehlejší. Avšak vzhledem k pouze dvěma vhodným vstupům do vody (železné schůdky) a celkově malým rozměrům lokality by se pláž dala označit nejspíše za smíšenou. Přítomnost lidí bez plavek však zjevně nikoho vůbec nepřekvapovala, natož aby mu vadila.

koloman, srpen 2004

Situace s odpadky se zlepšila, na stromech jsou přivázané pytle, které slouží jako odpadkové koše, k večeru je vyprazdňuje dědula s vozíkem. Díky tomu je přímo v lomu úplně čisto. Vzhledem k počasí bylo docela plno, poměr N:T asi 1:5, naháči ale evidentně nikoho nepohoršovali ani nepřekvapili. Voda kupodivu stále ještě průzračně čistá (6. 7. 2006). V prostoru lomu je možné přespat po předchozí telefonické domluvě se správcem (majitelem?).

(martin.svarovsky(zavin)googgi.com), červenec 2006