Na brněnské přehradě, čili na príglu.

Pláž "Za osadou"
Je hezká, a je k ní dobré spojení, takže v létě tam bývá narváno. Na druhé straně tam není skoro žádný stín, což může někdy vadit. Kromě toho v těsné blízkosti pláže je zastávka lodní dopravy, takže cestující na lodích mají bezplatné show. To může někomu taky vadit. Hlavně mi ale vadí, že spory s okolními chataři došly tak daleko, ze nám pláž ohradili, čímž se zmenšila o dobrou třetinu. A nenašel se mezi námi nikdo, kdo by se snažil o jiné řešení, příp. jednal s chataři či později s příslušným UMC, který to takhle nakonec vyřešil. Asi se pořád ještě stydíme?
Abel, jaro 2002

K tomu, ze "Pod Tanečkovým" je průchoďák, dodávám, že břeh "Za osadou", takto oficiální nudagril na priglu, je poté, co byl radními z Kníniček ohrazen kůly, průchoďákem taky a to jak pro některé místní chataře, z nichž nekteří mimochodem sami využívají pidibřeh mezi ofic. pláží a molem výletních lodí jako nudisté, tak pro textiláky, kteří díky oplocení musí na druhou polovinu pláže chodit přes "tu naši".
Petr Dorazil, jaro 2002

Co se týče toho kůlového ohraničení nuda pláže na Brněnské přehradě "Za Osadou" tak od p. Pohodičky vím, že údajně ty kůly chtěli už odstranit, ale že by tím vznikla škoda 80000,- Kč což postavení těch kůlů stálo, tak se zatím s tím nic neděje. Vím, stačila by motorová pila a bylo by to, ale opět jsou v tom ty zatracený peníze! A Ti co se mezi sebou znají tak na řešení tohoto problému s chataři a s UMC Bystrc kašlou nebo jim to nevadí. Sice na nudu Za Osadou chodím poměrně pravidelně, ale nikoho tam neznám s kým bysme ten problém mohli řešit! Píše se to pěkně, ale aby se poznalo par lidi na reseni problemu to ne! Na řešení tohoto problému je třeba skupinka lidí. Kdybych třeba šel na UMC Bystrc já sám, tak jako s jedincem se se mnou nebude nikdo bavit a budou se na mě dívat jako na blázna! To samé platí i o chatařích!
Od přístaviště k Osade je to 3. zastávka lodě.
Aleš Prchal, jaro 2002

"Slunečná pláž - Pod Tanečkovým"
Přímo naproti výše zmiňované hlavní lokality. Přímo u ní zastavuje sezonní měst. autobus 103 (nevím, jestli letos jezdí). Je to pěkná louka pod stromy, s přímým přístupem k vodě. Má 2 nevýhody, nevím, jestli absolutní nebo relativní, asi jak pro koho. Je zároveň průchozí pro ty, kteří se z autobusu chtějí dostat na sousední textiláckou pláž. Ne každý, kdo tam smeřuje ale o natur. lokalitě ví, a ne každý, kdo na ni mimovolně dospěje to bere s přehledem. Zažil jsem už i to, ze paní s dětmi, uviděv naháče, zaryla patama do země, a začala docela nahlas svolávat kletby na adresu " těch nestyd". Ovšem to byla spíš výjimka, většinou to lidé berou v pohodě. Druhá, menší nevýhoda je, že občerstvení je jenom na sousední textil. pláži, takže se tam člověk musí "společensky" obléct, t.j. v daném případě do plavek. Na mapě Brna nebo zvlášť přehrady se tahle lokalita jmenuje " Pod Tanečkovým", je hned u silnice Brno - Veverská Bitýška.
Abel, jaro 2002

Jen bych přidal, že plácek "Pod Tanečkovým" není na místě nijak označen (alespoň minulý rok nebyl), takže v případě, že přijdete brzy po ránu jako první, ani nepoznáte, že je to naturistická plážička. Má jen jeden přístup k vodě přesně v místě, kde ji protíná průchozí cesta. Vstup do vody je však pozvolný a mělký, takže starším lidem, malým dětem nebo lidem jakkoli indisponovaným docela vyhovuje. Zbytek břehu této lokality je ke vstupu do vody nepoužitelný.
Petr Dorazil, jaro 2002

Co se týče pláže "Pod Tanečkovým", chci doplnit třetí nevýhodu a to tu, že tam svítí slunce jen dopoledne, což Za Osadou celý den.
Od přístaviště k molu Pod Tanečkovým je to od přístaviště 4. zastávky lodě.
Jedna zastávka lodě pro dospělé stoji 6,- Kč a kdo má roční na MHD DpmB tak má zastávku za 4,- Kč.
Autobus 103 kolem Pod Tanečkovým jezdí stále.
Aleš Prchal, jaro 2002