Třeboň

V plánku není dostatečně upřesněna poloha nudapláže - takže nejlépe od lázní Aurora přilehlým parkem po asfaltových cestičkách (autem nelze!) směrem k rybníku Svět, pláž leží těsně u jedné takové cesty, která ve vzdálenosti cca 30-50 m jakoby kopíruje břeh rybníka. Pláž je ze 2 stran ohraničena živým plotem a rákosím, z jedné strany jakýmsi rákosovým plůtkem a sousedí se stromy lemovaným břehem Světa. Vchod na pláž je přímo z asfaltové cestičky mezi živými ploty.

Pláž je sice neoficiální, ale i městem tolerovaná, textiláci zde nejsou trpěni, ti si mohou zajít do asi 1 km vzdáleného veřejného koupaliště blíže k městu.

Míra, jaro 2002

Nudapláž na rybníku Svět (v jihozápadním cípu parku za lázeňským domem Aurora) stále funguje jako tolerovaná a hojně navštěvovaná jak místními, tak přespolními. Loňský (myslím) exces s vykácením části keřů, které oddělují nudapláž od vlastního parku (s cílem zlikvidovat nudapláž intrikou) nevyšel, dokonce iniciativní místní zajistili jakýsi plot z rákosu, takže přímé ohrožení jemnocitu textilní většiny lázeňských hostů nehrozí.
Voda byla ještě v den našeho odjezdu (15.8.) velmi dobrá, ale na druhé straně rybníka se již objevily ostrůvky sinic.

alesnov, srpen 2004