NATURISTA
Hlavní strana

Naturistické lokality
Česká republika

NUDA & NATURA 
Největší forum v ČR

NATURRELAX
Pražští naturisté

Tábor Nodropedů

Naturisté v regionech

ZPRÁVY   Naturistovy cestopisy
Naháči: Bublátka jsou fajn! 
V bazénech, vířivkách i na tobogánech libereckého Aquaparku se to před pár dny jen hemžilo naháči.
9. listopadu 2004
   ZDROJ:  Večerník Praha, Deníky Bohemia - 6.11.2004) Originál článku


 
Konala se tu velmi neobvyklá akce - naturistická párty. "Pro naturisty?" otázala se pokladní devítileté Janičky, jakou chce vstupenku. 
"Jééé, já nevím ..." opáčila dívenka překvapeně. " Tatííí, voni tady sou dneska nudisti!" zapištěla a odběhla z fronty na poradu s rodičem. Za chvíli už oba stáli přede dveřmi Aquaparku. 
Nebudou se v přítomnosti naturistů cítit nesví? "Ani ne. Jako Liberečáci do Aquaparku chodíme celkem často, takže víme, že se tu konají pondělky pro naháče. Že tu dnes organizují naturistickou párty, to jsem si nevšiml, ale rozhodně mi to nevadí," odpovídá Pavel Jonáš, otec Janičky. Nemá obavy s ohledem na dcerku? " Prosím vás a z čeho," diví se. "Myslíte si, že by jí pohled na pár nahých zadků mohl ublížit?" 
Jako v Belgii 
Autorem nápadu uspořádat velké setkání naturistů je provozovatel Aquaparku Miloš Vajner. " Inspiraci jsem získal v Belgii," říká. "Co do počtu obyvatel je srovnatelná s Českou republikou, ale naturistů je tam organizováno mnohem víc, asi sto tisíc. V zimě, kdy je venku chladno, jezdí na akce pod střechou zejména na západ, do Francie. Chtěl jsem, aby mohli jezdit i na východ, k nám," vysvětluje. 

"Začali jsme s naturistickými večery každé pondělí, ale návštěvníkům ze vzdálenějších lokalit se účast nevyplácí. Proto pořádáme i šestihodinové Naturistické párty. Na tu zatím poslední přišlo okolo 700 lidí. A i během druhé části, výlučně naturistické, byl počet přítomných přes 250 lidí," doplňuje Vajner. První část párty byla smíšená, což pomohlo zejména stydlivějším partnerům některých naturistů. Ti tak mohli mnohdy zcela novým zážitkům přivykat postupně, tedy nejprve v plavkách. 

"Přece neodejdu už teď!" prohlásila rezolutně slečna Monika, když ji a její dvě kamarádky plavčice na začátku druhé části párty upozornila na nepatřičnost jejich textilní výbavy. Po chvilce váhání zmizely plavky v igelitce a jejich majitelky mohly, pravděpodobně poprvé, vychutnat kouzlo svobodného pohybu bez jakékoli přítěže. A bylo opravdu čeho si užívat. 

Prostory Aquaparku nabízejí mimo jiné čtyři velké tobogány, vodní kolotoč a houpačku, několik malých skluzavek a vířivek a romantickou krápníkovou jeskyni. Je tu i plocha s vodotrysky, doplněná vodními pistolemi. Ty byly v obležení zejména dětmi, které svým bezstarostným dováděním dodávaly akci nádech pohody téměř až rodinné. 

Naturisté měli slevu 
"Všechna ta "bublátka" a "tryskátka" jsou prima," pochvaluje si sedmadvacetiletá Tereza Hajná z Prostějova, " ale teprve bez plavek je to opravdu super!" dodává se šibalským úsměvem. " Svěř se!" hecuje ji její přítel Mirek. "To až doma," odvětí Tereza laškovně, ale hned dodává "Je přece jasné, že všechny atrakce tady nejsou proto, aby byly lidem nepříjemné. No, a bez plavek je mohu vnímat mnohem bezprostředněji. A opravdu všude..." 

Kdo se časem cítil unaven, případně i přes 30 stupňů teplou vodu poněkud prochladlý, mohl využít k relaxaci příjemné zátiší v saunaklubu Afrikana se saunou a vířivkou, které bylo vyhrazeno pouze pro naturisty. Kromě toho, že naháči měli výraznou slevu na vstupném, v ceně vstupenky zde pro ně bylo připraveno navíc i malé občerstvení. Uspokojení náročnějších požadavků na pokrmy či nápoje pak nabízelo několik bufetů a barů. 
"Nechce se mi věřit, že už je konec," stěžuje si krátce před půlnocí Krzysztof Nazarowicz z polského Krakowa. S manželkou a třemi dětmi byli na návštěvě u ostravských přátel, se kterými se znají z naturistické dovolené v Chorvatsku. " Moc se nám nechtělo jet takovou dálku, ale teď rozhodně nelitujeme. Polsko je hodně katolická země a na něco takového si u nás budeme muset počkat," doplňuje posmutněle. "Ale po Vánocích určitě dorazíme zase," dodává s vyhlídkou na další párty, naplánovanou na 27. prosince. 

PETR VLK 


Hlavní informační strana Naturistických párty v libereckém Babylonu

Diskuze na téma: Zážitky z naturistických párty v Babylonu

Text uveden též na stránkách: www.volny.cz/nude/czech (Meesha)