Hlavní strana východočeských naturistů      
NATURISTA
Hlavní strana
       

AKTUÁLNĚ: NOVÁ STRANA VELKÉHo DÁŘKA!!! TATO STRANA JE UŽ JEN ARCHIV!!!
Pepa ze Škrdlovic:
Vážení, bydlím hned vedle Velkého Dářka a tak Vás mohu z vlastní zkušenosti ujistit, že podmínky pro nudismus na původní pláži v lese jsou opět výborné. Oplocení pana hraběte Kinského ohlodal po třech letech zub času, a tak se opět můžete vrátit na místo, kam jste v tak hojném počtu dříve jezdívali. V uplynulých třech letech od zásahu Kinského sem jezdilo velmi málo lidí, část z nich navíc chodila na novou nudu na hráz, a tak původní pláž často zela prázdnotou. Opravdu doporučuji k návštěvě, skvělé koupání. Pro ty, co zde již dlouho nebyli-původní nuda pláž se nachází 1 km přímo směrem od obce Karlov, poznáte ji podle zbytků oplocení.

Nedávná historie:
Katastrofa pro naturisty u Velkého Dářka - článek 

NOVÁ NATURISTICKÁ LOKALITA NA VELKÉM DÁŘKU: MAPA 
(v zátoce, na konci škrdlovického kempu, směrem k silnici, karlovskému kempu)

Původní informace o lokalitě Velké Dářko-Karlov:   Info - Ivo Žurek
Velké Dářko 206 ha, 614,7 m.n.m., 8 km severně od Žďáru nad Sáz., pramen Sázavy, mapa
Přístup: nejlépe od kempu "Karlov" u Škrdlovic. Držet se cesty k vodě. Pořád po břehu, asi 1 km. Po leso-křovinatém předělu jste tam. Od kempu lze jít také přímo přes les. Je zde ale mnoho cest a můžete dosti dlouho bloudit.
Pravý a nefalšovaný ráj pro naturisty.
Vzhedem k tomu, že lokalita je dosti vzdálena od parkoviště, kempu i dalších rušivých elementů (cca. 2 km), je zde opravdu ojedinělá přírodní atmosféra. Lokalita netvoří jednolitý celek, je přirozeně rozdělena do míst s jemným pískem, trávou. Vzrostlý les sahá skoro až k vodě, takže tvoří na mnoha místech celodenní stín. Nehrozí tady vyprahlost, jako na hodně jiných plážích. Jádro osazenstva tvoří skalní naturisti ze Žďáru. Tito nelení a i za poměrně špatného počasí zde tráví pod přikrývkami volné chvíle. Celkem se se odhadem vejde asi + - 200 lidí. Voda je hodně daleko od břehu mělká. Dno je u břehu hezky píščité, po asi 20-30 m přechází v rašelino-bahno a to je lepší plavat. Voda je rašelinová - tímto zakalená. Má však svoji nezaměnitelnou vůni a koupání je tady, uprostřed Vysočiny, nezapomenutelným zážitkem.
Negativa: pro svoji velkou nadmořskou výšku je tady někdy i v létě dosti zima. Po jarních deštích, někdy i v létě jsou břehy nepříjemně podmáčené. Není zde větší místo pro míčové hry. Do nejbližší hospody je to asi 1,5 km :-(.
Odkazy:
Žďárské vrchy Škrdlovice Žďársko Svratka

Na začátek strany Velké Dářko

 

NATURISTA
Hlavní strana