NATURISTA
Hlavní strana

Naturistické lokality
Česká republika

NUDA & NATURA 
Největší forum v ČR

NATURRELAX
Pražští naturisté

Tábor Nodropedů

Východočeští naturisté

ZPRÁVY Naturistovy cestopisy
Chudák ženská! Nahá a sama v bazénu... 
O tom, jak je ženám na nuda plavání v krytém bazénu.
17. 3. 2003
Ivo Žurek a dvě plavající naturistky v Hradci Králové

Osazenstvo nepočetných nuda plavání po vlastech českých je někomu záhadou, někdo má svoje zaručené informace, jiný při tomto dotazu raději zrychlí krok... Tedy zvěsti, pověry a mýty: "Banda chlapů, kteří neví co s roupama, tak vyvádějí".
My, jelikož jako rodina nuda plavání léta navštěvujeme, máme zážitky takříkajíc přímo od vody. Abysme tyto mýty alespoň trochu uvedli na pravou míru, rozhodl jsem se uvést zde rozhovor s ostatními naháči, kteří zrovna jako my, toto plavání pravidelně navštěvují. Nevybral jsem si ale většinové plavce, ti úderem 20 hod. skočí šipku, přesně 60 min. kraulují sem a tam a pak chvatně odcházejí - nuda plavání využívají pro menší počet plavců v bazénu. Těchto je cca. 40-50 %. Neoslovil jsem ani druhou nejpočetnější skupinu - "rekreanty". Ti se za živého hovoru přisunou k bazénu a v pokecu pokračují i celou hodinu. Jejich nuda plavání spočívá tedy v postávání na mělčině u okraje bazénu a probírání zážitků právě minulého pracovního týdne. Tyto jsem taky neoslovil, protože vím, že bych se stejně kromě jejich stabilních témat nic konkrétního nedozvěděl.
Pak už zbývá jen pár skupinek. Lidi, kteří si sem odskočí z Aquaparku, dát si několik délek bazénu bez plavek a po 15 minutách šup, zpět na tobogán. Poslední skupinkou, tvořící asi 10 % přítomných uvádím schválně na posledním místě, protože je pracovně nazývám "Chudáci". Ti očividně nevědí coby - neustále přecházejí ze sprch k lavičkám u okraje bazénu, jakoby "relaxují", chvílemi to vypadá, že se nudí, do vody nevlezou téměř nikdy. Pokud očumují, tak očumují, ale v bazénu stejně nic vidět není. Protože sem ale chodí každý týden, zřejmě jim tento, pro ostatní nepochopitelný stav, vyhovuje.
Máte ale pravdu, ještě je tady jedna menšina, která má s titulem dnešního povídání přímou souvislost. SAMOTNÉ ŽENY. Pro ujasnění jen dodám: ženy středního věku, sympatického vzezření. Takové, kterých je všude ve městě desítky tisíc. Tady je jich několik a podle názorů většiny žen vně bazénu jim v nuda bazénu hrozí skutečně extrémní nebezpečí. Jak tomu ve skutečnosti je, jsem si dal za úkol zjistit právě dnes. Jdu do toho tedy po hlavě, blebleblublubloblo a už jsem nad hladinou a mou první obětí je paní Věra, středního věku, usměvavé tváře, nuda plavání navštěvuje každý pátek:
Žurek: dobrý večer :-), koukám, je tady dneska přelidníno (42 plavců)
Věra: jó..., ještě to jde, zaplavat se dá, někdy to je horší.
Žurek: já vždycky pozoruju, kdo sem chodí a zdá se mi, že to je stabilní parta. Venku vám ale řeknou, že na nudi sou samí chlapi a kdoví co se tam vůbec děje... Támle ti hošani, jak tam pocházejí ze sprch sem a tam, do vody nevlezou, jen koukají, nevadí Vám takoví řízci?
Věra: :-))) Tihle? To jsou chudáčci. Se ženskou se dá do řeči hned nějakej chlap, ale tihle se nezmůžou ani na pozdrav. Oni jsou nějaký zastydlí, bojácní, asi je doma moc mlátili.
Žurek: Když se bavím s lidma, tak většina říká, že by sem nikdy nešli.
Věra: To je ale perfektní, ne? Máme tady spoustu místa, k tomu muzika, nemá to chybu. Já sem chodím s kamarádkama a nikdy žádná neměla problém. Všem to tady tak vyhovuje.
Žurek: Pardon, neměla jste tady někdy potíže s dotěrností?
Věra: Zatím ne, řečičky a ramena, to dělá  každej chlap, ale takhle před ostatníma si blíž netroufne nikdo. Chodím sem od devadesátýho pátýho a v bazénu se nikdy nic nedělo. Jednou říkali, že nějací ti, no ti čtyřprocentní, chodili do sprch, tam dozadu (k dětskému bazénku). Tak to pak zavřeli a měli to. Jinak nic. Tady je všude vidět, tak kdyby někdo-něco, tak ho stálé osazenstvo vyhodí rovnou do šatny.
Žurek: Tak koukám, že z Vás nějakou pikantní historku nevymámím, tak se zatím mějte.
Věra: nashle.

Tak, pár temp a mou druhou obětí je holka, zralá osmnáctka, které nechybí k dokonalosti vůbec nic. Monika patří do skupiny "návštěvníků", tzn. chodí do Aquaparku a sem si chodí na čtvrt hodinky zaplavat (ve vstupném do AP je jeden vstup do padesátky a zpět):
Žurek: koukám, že padesátka je někdy taky lepší než tobogán? :-)
Monika: nó, jó. Já sem vždycky skočím pořádně si zaplavat a pak jdeme s klukem zpátky. Teď je to tady bezvadný, mohli by to zavést i vedle (Aquapark).
Žurek: :-), jo, to by tam pak mohli vybírat na galerii na vstupný.
Monika: To říká ale spousta lidí. Vem ale, že já sem přijdu v osušce, tu si nechám na kraji a jsem hned ve vodě (?). Pak vylezu, vemu osušku a jdu pryč, tak jako co? Na Opaťáku se každej vyvaluje půl dne na trávníku a to mu jako nevadí? Mně je to stejně jedno, aspoň je tady míň lidí. Hele, já pádím, on už na mě hvízdá...

Tímto skončilo moje moje zatím poslední nuda plavání v HK. Teď už jen vyhnat rodinu z dětského bazénku do sprch a za týden bye, bye...
    Návštěva nuda plavání je skutečný mýtus, který bude přežívat ještě roky. Vymýtit ho nebo ho alespoň uvést na pravou míru bude trvat určitě několik let pilné práce...

Městské lázně Hradec Králové - nudi plavání v bazénu 50m: pátky 20-21 hod.

Příspěvky k tomuto článku