NATURISTA
Hlavní strana

Naturistické lokality
Česká republika

NUDA & NATURA 
Největší forum v ČR

NATURRELAX
Pražští naturisté

Tábor Nodropedů

Naturisté v regionech

ZPRÁVY   Naturistovy cestopisy
Naturistické plavání v Brně
3. září 2004 zahajuje v Brně po dlouhých letech naturistické plavání 
Radek Jelínek  Informace: NATURISMUS.CZ   Mapa příjezdu

Moderní komplex Městských lázní RAŠÍNOVA (
Mapa) bude od 

pátku 3. září 2004, 20-21 hodin každý týden sloužit výhradně naturistům. Poslední n-plavání bude 27. května 2005.

NOVÉ 5. října 2004:

Milí naháči z Brna a okolí.

            Po několikaleté přestávce se nám opět podařilo obnovit zimní N-plavání v bazénu v Brně. Dnes, po pěti pátečních plavání bych Vás rád informoval jak to v lázních na Rašínově chodí.
Vstup do bazénu máme umožněn každý pátek od 19.45 hodin do 21.00 včetně převlékání. Pokud je někdo s převlékáním rychlejší a je u bazénu před 20.00 hodinou, požádal nás pan plavčík, abychom použili k zahalení ručník, ať plavkáče nerušíme. Zatím toto „opatření“ bez problémů dodržujeme a nesetkal jsem se s žádnou negativní reakci, ať již ze strany plavkáčů, tak ze strany pana plavčíka. Bazén opouštíme na pokyn v 20.45 hodin, abychom v 21.00 jako poslední návštěvníci bazén opustili.
Na prvním letošním N-plavání 3.9.2004 se nás sešlo celkem 20. Další návštěva byla 15 a třetí pouze 9 lidí. Připouštím, že jsme s plaváním začali asi dříve a  hezké počasí nám moc nepřálo, ale vyjednáváním o odložení až na říjen by jsme mohli o plavání přijít úplně.
Na následujících plavání se nas sešlo již 24 a minulý týden dokonce 26. Toto je počet, kdy se při ceně vstupného za jednotlivce na provoz nedoplácí. Takže  z mé strany začíná  být spokojenost. Kapacita bazénu je cca 50 lidí, ale pro pohodu všech bych byl nerad abychom  překračovali kapacitu 35 lidí.
Velmi potěšující pro mne za dosavadní dobu plavání bylo, že nás navštívil i pan Antonín Konečný (Abel) a dokonce již 2x mladý pár z 90 kilometrů vzdálené slovenské Senice.
Celkově se na všech N-plavání  již objevilo 38 lidí. Tento počet je na začátku znovuobnovení N-plavání v Brně více než optimistický a věřím, že i Brňáci si zimní N-plavání oblíbí.
S přáním pohody
Radovan Jelínek a www.sauna-athena.cz

 

První zážitky z n-plavání na novém místě:
V pátek 3.9.2004 se v Lázních města Brna, Rašínova 12 (v centru města, 100 m od náměstí Svobody) uskutečnilo první n-plavání. Přestože před začátkem ve vstupní hale postávalo jen několik jedinců, nakonec se počet plavců ustálil na číslici 20 – 2 ženy, 3 děti a 15 chlapů.
Začátek byl stanoven na 20.00 hodinu. Příjemným překvapením už v úvodu bylo, že nám paní pokladní umožnila vstup do bazénu o 10 minut dříve. Další, opět příjemné překvapení na nás čekalo ihned po vstupu, kdy jsme mohli z výšky několika metrů pohlédnout na modrou hladinu oválného bazénu se širokým schodištěm pro vstup do vody připomínajícím starověké lázně.
Přestože jsou zde  šatny a sprchy pro pány a dámy, dohodli jsme se na šatně společné.
Obdobně tomu bylo i se sprchami u bazénu.
Teplota vzduchu měla v pátek přibližně 30 stupňů, voda byla asi o 4 stupně chladnější, což byly naprosto ideální podmínky.
Kdo měl v úmyslu „proplavat“ celou dohodnutou hodinu, měl možnost. Lákadlem i pro skalní plavce však byla vířivka, která je v provozu 2x 10 minut za dobu plavání. Vířivka je pro 20 lidí, takže po dobu 2x 10minut byl bazén úplně prázdný a ve vířivce se horečně diskutovalo. Nejvíce si koupání pochvalovaly 3 děti, které se již nyní těší na příští plavání. Nejmladší 5-letý účastník zde dokonce učinil své první plavecké pokusy a zvládá uplavat již 10 metrů. Ke  konci si plaval dokonce v největší hloubce. Vysvětlit mu v závěru plavání, že zítra sem jít plavat nemůže, bylo na dlouhodobou  diskusi.
Protože zpáteční cesta do 80 km vzdáleného domova probíhala v debatě kolem vydařené akce, ani jsme  málem nepostřehli, že jsme doma.
Takže naháči pokud budete mít v pátek večer cestu do centra Brna, příjďte se podívat na Rašínovu 12, určitě to bude stát v partě bezva lidí za to. Kapacita bazénu je dostatečná, a 40 lidí bez problémů pojme.
Na další páteční setkání se již těší prvních 20 n-plavců.
Váš Radovan Jelínek.  
-----------------------------------------------------------------

Podmínky, které je nutno respektovat a budou obsaženy ve smlouvě:
1)po dobu plavání bude přítomný plavčík
2)doba pronájmu od 20.00 do 21.00 je včetně převlékání
3)budeme, aspoň ze začátku, respektovat šatny s označením muži - ženy
4)kapacita bazénu je max 50 lidí
5)vířivky budou zapínany 2x za hodinu po dobu 10 minut
6)zavazuji se uhradit hodinový pronájem bazénu ve výši 1.250,-Kč
Co se týká ceny bude stanovena pro začátek v následující výši:
jednotlivci - 50,-Kč
smíšený pár - 45,-Kč/osobu
rodina - 40,-Kč/osobu
Vstupné bude hrazeno na konci koupání a může se měnit řádově v jednotkách korun, předpokládám dolů (zavazuji se LMB uhradit cenu za sezónu ve výši cca 50.000,-Kč a nekalkuluji se ziskem, beru to jako užitečnou věc pro lidi).
Parkoviště je na sousedním Moravském náměstí, 20m od vchodu do bazénu, a je v tuto večerní dobu zdarma, což je jistě příjemné pro přespolní.
S přáním pohody v poslední prázdninové dny
Radovan Jelínek a www.sauna-athena.cz  

Průběžné bližší informace budou zde: http://www.naturismus.cz/?stranka=bazen 

 

Diskuze na téma: BAZÉNY PRO NATURISTY NA JIŽNÍ MORAVĚ