NATURISTA
Hlavní strana

Naturistické lokality
Česká republika

NUDA & NATURA 
Největší forum v ČR

NATURRELAX
Pražští naturisté

Tábor Nodropedů

Východočeští naturisté

ZPRÁVY   Naturistovy cestopisy
Naháči mezi textiláky
Opravdu už je tolerance u nás taková, že se naháči mohou volně pohybovat všude, kde se jim zlíbí?
1. července 2003
Petr Bořík Novotný 

Pracovní zaneprázdnění mi nedovoluje příliš si vybírat místa kde strávit drahé chvilky odpočinku. 
Zrovna tak jsem si i málo užil pobytu u vody, ale jelikož bylo teplo, přeci jen jsem se snažil na svých cestách alespoň na chvilku najít čas a vykoupat se, byť ne vždy byly po ruce lokality naturistické. Nezbylo nám, než zjistit míru toleranse textiláků k nám, co se raději koupeme bez plavek a pak nemusíme v autě vozit mokré "hadry". A naše zjištění bylo víc než příjemné:
Navštívili jsme lokalitu koupaliště u Poděbrad, chladivé osvěžení při cestě z Prahy. Vše o.k. pláž srovnatelná s rájem na Oplatile. Pouze dětská skluzavka v textilní části, ale David si s tím nedělal problémy a klidně si "odíral" nahatý zadek v zástupu odětých dětí.
Další zážitek je ze služební cesty do Brna, kdy jsme se s kolegyní zastavili na rybníku Řeka a vykoupali se a poleželi a myslím, že nikoho ze zhruba 200 plavkáčů nepohoršili. Při zpáteční cestě jsme navštívili Dářko, i s novou lokalitou, ale vítr a zimomřivost kolegyně způsobily, že jsme zase bez jakékoliv újmy na duchu a těle skončili mezi textiláky.
Toto pondělí jsem byl na hromadné akci, kde byly v programu dvě hodiny odpočinku(před návštěvou sklípku :-))na Vranovské přehradě, takže jsme zase skončili mezi textiláky. Tam pouze jedna 12letá dívčinka řekla své plnoštíhlé mamce v plavkách: "Hele, voni jsou nahatý", na což matka odvětila: "No a co?" a směle pokračovala na cestě do vody.
A tak jsem rád, že v naší zemi se snad alespoň v tomto směru začíná probouzet tolerance a svobodné myšlení. Je to docela fajn pocit.
Z našich lokalit (Opaťák a Oplatil) mám podobně dobrý dojem, Vlivem ukončení těžby písku na obou, došlo ke změnám rozmístění pláží, které bylo zažité z dob stíhání nudistů. Na nových lokalitách již dělení mezi textiláky a nudisty není vubec striktní.
Na Opaťáku vám v převážně textilní části klidně půjčí šlapadlo a když si jdete koupit občerstvení v plavkách do stánku, kde se i obsluhuje naostro, nikdo Vám ve frontě plavky "nepoplive".

Přeji Vám všem krásné prázdniny, dovolenou a s těmi co se umí bavit a umí si hrát, byť jsou dospělí, se těšíme na táboře Nodropedů v srpnu.
Sluníčko i duši
P.Bořík.N*

Diskuze na téma: OPRAVDU SE UŽ BLÍŽÍ DOBA SPLYNUTÍ NUDA&TEXTIL PLÁŽÍ?

Tento článek si dosud přečetlo návštěvníků