Hlavní strana východočeských naturistů
Východní 
Čechy
NATURISTI 
v zimě
 
Všestary
AC Hradec Králové 
NUDA BĚH 
2002
 2003 2004

1.-3. ročník
NUDA BĚH 2006 
5. ročník
NUDA Pétanque
2004
2005
SLUNOVRAT 
2004
2005
Přivítání léta
Východočeský písák OPLATIL-HRÁDEK - HLAVNÍ STRANA    Frolen Stárkov - sponzor východočeských naturistů
SK OPLATIL - sportovní klub naturistů  
VÝCHODOČESKÝ NATURISTICKÝ OBČASNÍK (pro lokality)

Je mnoho běhů pro zdraví, radost i potěšení. Jediný běh pro naturisty je:
NUDA-BĚH 
na počest zahájení sezony 2005
4. ročník
Jediný běh bez fíkového listu v Čechách
21. května 2005 Ivo Žurek

Začátek pelotonu NUDA běhu 2005
Přímo ukázkové počasí s teplotou 27°C a jasným nebem přivítalo východočeské naturisty na jejich zahájení letošní sezony - NUDA běhu 2005. Účast kolem 50 naturistů hlavně z Pardubicka a Královéhradecka doplnilo několik hostů z Jablonce, Brna, Prahy a z Polska. 


Jako každý rok startoval NUDA běh od místního sportoviště přímo do krásného dubového hvozdu, který záhy přechází v hluboký jehličnatý les. Na startu v 15 hod. se sešel celý houf n-nadšenců bez rozdílu věku, pohlaví, váhy i závodnických ambicí. 

Po odpočítaném startu se kupředu prodraly hlavně děti, kterých bylo asi 15-20. Ty hlavnímu pelotonu ihned unikly a s radostí dětinsky neskrývanou profičely svoji "odpočinkovou" trasu dlouhou cca. 300m. S odstupem za nimi následovali dospělí, kteří NUDA běh pojali jako příjemnou pokec-procházku jarním lesem. Hlavní peloton se od těchto odpojil asi po 150 metrech a pokračoval krásně provoněným lesem až k 2km vzdálenému písníku, kde byla plavací přestávka. 
Zpáteční cestu pojali přední běžci spíše jako variaci na dané téma, takže jsme se dostali i do míst, která jsme zatím ještě ani neviděli :-) . Takže jsme spojili sportovní akci s poznávacím "záběhem" za poznáními okolí našich písáků. Zabloudit se u nás naštěstí nemůže, protože všude kolem je voda a cestičky po jejích březích nás vždy neomylně zavedou zpět ke sportovišti. 
Návrat zpět byl už notně upocený, takže téměř všichni nepohrdli průzračnou vodou našeho rodného písníku.

Po doběhu všech se rozpoutal volejbal na 2 hřištích a na třetím se srotily děti, které soutěžily v běhu, hodu oštěpem, koulí, přetahování lanem a nespočtu dalších disciplín. 
Odpoledne proběhlo jako voda a už tu byl na pořadu večerní táborák a s ním překvapení dnešního dne - Ivo Janeček s rodinou, jejich bubny a vyprávění o šamanství, chození po žhavém uhlí a vůbec samých zajímavých věcech reinkarnacemi počínaje a třeba domácí výrobou bubnů konče. 
Bubnový rej nebral konce, až ho museli Janečkovi utnout a bohužel se s námi rozloučit. Přesto jsme jim za milou návštěvu u nás vděčni a doufáme, že si i přes svůj napěchovaný kalendář najdou zase někdy chvilku pro návštěvu u nás.

Večer už pak nesl následky celodenního sportování a zívající rodiny se postupně rozcházely k domovům. Na místě zůstali jen přespolní, kteří zde nocovali do druhého dne.

Tak takový byl NUDA běh 2005. Možná se sejde ještě pár ohlasů, ale podle mne to byl jeden z nejvydařenějších N-běhu na Oplatilu. Velkou měrou přispělo počasí, nemenší měrou skuteční n-nadšenci, kteří udělali N-běhu náležitou atmosféru, kterou dokreslila rozpukající jarní příroda. Jsme moc rádi, že N-běhy nejsou jen pánskou jízdou a v udatných naturistických řadách se najde vždy dostatek nadšených naturistek, které třeba příliš neholdují sportu, ale rády prožijí neopakovatelné chvilky při běhu se svými přáteli a známými. Musím ale jedním dechem dodat, že mezi oplatilskými naturistkami jsou i neuvěřitelně nadané sportovkyně o čemž svědčí výkon devítileté Katky. Ta se rozcvičila na dětských pár set metrech hromadného běhu a po doběhu do cíle vyrazila opět na trať stíhat svoji maminku v hlavním pelotonu. Tu doběhla už na otočce a zpět si to už šupajdila rodinka pěkně pohromadě.

Chtěl bych poděkovat všem, kdo svojí návštěvou, pomocí při přípravách, sponzorskými dary soutěžícím i jinak napomohli k bezvadnému dni, který takto odstartoval letošní jarní naturistickou sezonu. Čumilové byli i tentokrát v zanedbatelné menšině, napočítal jsem z těch asi padesáti lidí jen 4 individua, která neměla nic na práci, jen otravovat přiblblým očumováním. Ostatním jsou tito "borci" většinou jen k smíchu, tak to na náladě ostatních neubere. Přesto by si ale napříště tito výtečníci mohli návštěvu u nás odpustit - nikdo o ně na akcích nestojí!

Nezbývá než dodat SBOHEM NUDA běhu 2005, ať žije NUDA BĚH 2006!!!
----------------------------------------------------

NATURISTA
Hlavní strana