Naturisté na Pardubicku a Královéhradecku
Východní Čechy
NATURISTI v zimě 
Všestary

AC Hradec Králové
SLET NUDI 
Čarodějnic
2003
NUDA BĚH 
2002
 2003 2004

2005
1.-4. ročník
SLUNOVRAT 
2004
2005
Přivítání léta
PÉTANQUE 
2004 2005
Nejlínější hra pod sluncem
Fakt chcete všichni běžet maraton?

HISTORIE: Společný NUDA-běh na počest zahájení nové sezóny
KOLEM OPLATILU
18.-.19.5.2002 se uskutečnil 1. ročník NUDA-běhu
Účast: 20 naháčů, z nichž se do cíle dopídilo rovných 15, jeden zabloudil a k cíli se přiblížil z opačné strany.
Vítězové: 1. Milan Pultar (Srch)gratulace, 2. Zbyněk (v cíli se ani nezastavil a zmizel v prachu) 3. Ivo Žurek (Býšť, pořadatel, fotograf, výčepní, uklízeč) a s nimi všichni, kteří zažili krásný květnový víkend s červencovými teplotami.

Z DŮVODU PŘETÍŽENÍ KAPACITY SPORTOVIŠTĚ A CELÉ LOKALITY NEBUDOU TERMÍNY AKCÍ SDĚLOVÁNY DALŠÍM ZÁJEMCŮM.
STÁVAJÍCÍ ÚČASTNÍCI OBDRŽÍ INFORMACE O KONÁNÍ NA EMAIL.
Informace pro naturisty lokality Oplatil, členy SK Oplatil a jejich hosty.
KONTAKT NATURISTA.CZ.

Celé setkání začalo v sobotu tréninkovým během a průzkumem trati. Vzhledem k tomu, že se jednalo snad o vůbec první shluk většího počtu naháčů na Oplatilu, tak se ke startu tréninkové trasy shromáždilo více zvědavců než opravdových běhuchtivých jedinců. Zvědavci se poznali na první pohled (poslech): "Nééééhehehe :-))), já se tady jen vopalujúúúúú." Na trénink se tedy vybrala opravdu nepočetná skupinka. Průzkum trati na bázi diskuzního pokecu, který vyústil v hromadné zabloudění a zjevení se na silnici. Tu jsme záhy opustili a opět zapadli do lesa. Všechny uklidnila situace, že pořád lepší zabloudit na silnici, než se nechat vypískat výpravčím ze žel. stanice Stéblová. Nakonec jsme zdárně dospěli k nejvzdálenějšímu bodu trati - sousednímu písáku, kde jsme dali několikasetmetrovou plavbu. Voda byla hodně přes 20 st.C., tak se nám ani nechtělo zpět na trať. Zpáteční běh jsme už absovlovali raději v soustředění se na značky a k dalšímu zabloudění už nedošlo. Až na jednoho přespolního opozdilce. Budějičák, chudák, zalehnul po vyčerpávající cestě z jihu Čech k prvnímu písáku, který se mu namanul při cestě z nádraží a jal se očekávati dav běžců. Když se tento se soumrakem nedostavoval, tak se začal mezi všemi 6ti písáky dožadovati naháčů. Ty pak nakonec nahmatal v místě startu. Na dotaz, proč aspoň nezavolal (0603 halóóó!), sdělil, že si kompletně všechno zapomněl v Budějicích, a tak trochu tápe.
Sobota skončila táborákem a večerním koupáním. Připomínám, že teplota byla do pozdních večerních hodin přímo červencová, takže večer se nám dosti protáhnul.
Neděle začala opět nádherným počasím. Start "ostrého" běhu byl stanoven na 11.00 (za jen málo snesitelného parna). Trať naštěstí vede výhradně lesem, tak k úpalům nedošlo. K této hodině se na start sešla pěkná řádka naháčů z Rožnova p. Radh., Brna, Čes. Budějovic, Jihlavy, Prahy a samozřejmě z Pardubicka. To už byl na startu slušný houf naháčů, kteří přišli buď zápolit, nebo povzbuzovat. Musím zcela pokleknout před JEDINOU zástupkyní pelotonu, která se rázem stala symbolem našeho snažení. Přes svoji mateřskou nádheru nelenila a pod atletickým heslem: "Ruce na prsa a jedem!" se vydala s ostatními na trať. V neustálém pokleku tedy gratuluji Jiřině k mimořádnému výkonu a doufám, že za rok si i ostatní pánové s sebou přivedou svoje polovičky, přítelkyně, kamarádky, spolužačky, učitelky, žákyně. Další z dámskéské části sportovní sešlosti se odhodlala alespoň k funkci startéra (-rky). Prvních 1,5km se odehrálo ve velmi přátelském duchu, za všeobecného veselí a vtipkování. U známého sousedního písáku následovala opět (dobrovolná) plavba a na zpáteční cestě už přituhlo. Hned po začátku se trhla trojice, která ostatním záhy zmizela v kapradí. Ta si také rozdala první tři místa na pásce. (připomínám, že NUDA-běhy budu pořádat tak dlouho, dokud to Pultarovi nenatřu! pozn.
pořadatele). Ostatní spurtující se přihnali za pár sekund (tápající Budějičák mezi nimi) a celé startovní pole uzavřela skupinka řehnících se chlapíků, kteří celou akci pojali jako nědělní procházku jarním lesem. Jo, nakonec se ještě z úplně opačné strany přihnal děda z Rožnova, který si myslel, "že se to má běhat jaksi pořád dokolečka". Nicméně ani on nebyl vypískán z nádraží Stéblová, ani jiné textilácké zóny, takže běh skončil k všeobecné spokojenosti.
Následovala oslava běhu, jedněch narozenin a vůbec našeho setkání. To proběhlo ve vodách Oplatilu, na březích a u následného ohně, samozřejmě při bouchnutí napěněného šampáňa. Od toho a vody nás odehnal asi v 16 hod. už jen vítr, který odfouknul všechny do jejich domovů.
Děkuji všem zúčastněným za krásné zážitky z našeho setkání a pokud budete mít čas a náladu, tak přijďte s námi přivítat letní slunovrat 22. června.
NUDĚ a SPORTU ZDAR!

Ivoš Žurek, KONTAKT NATURISTA.CZ

        

NATURISTA
Hlavní strana