Naturisté na Pardubicku a Královéhradecku
Východní Čechy
NATURISTI v zimě 
Všestary
 
AC Hradec Králové
SLET 
Čarodějnic
2003
NUDA BĚH 
2002
 2003 2004

2005
1.-4. ročník
SLUNOVRAT 
2004
2005
Přivítání léta
PÉTANQUE 
2004 2005
Nejlínější hra pod sluncem
AKTUÁLNĚ: NUDI Čarodějnice 2005 se budou konat v Aquacentru HK 
23.4.2005 podrobnosti budou včas sděleny

Čarodějnice 2003:
ZPRÁVY
   Naturistovy cestopisy

Poslední bazén sezóny ve Východních Čechách,
aneb jak se plave nahým čarodějnicím 
O sauně a bazénu, do kterého by pozval alespoň dočasně své přátele, sní asi každý naturista.
28. dubna 2003
Ivo Žurek Místo konání:
Všestary u Hradce Králové

Během roku se známí svými termíny většinou dosti míjí. Společná setkání jsou tedy velmi zřídkavým pojmem a pokud se alespoň 10 lidí shodne na stejném dni i hodině, dá se to považovat za malý zázrak. My jsme zkusili dát dohromady dostatečný počet naháčů, kteří by se rozumnou sumou podělili o pronájem sauny a 17timetrového bazénu s 29stupňovou vodou u HK. 
     Z výchozího počtu asi 25 lidí postupně odpadali chřipkaři, chalupáři, v rozpuknuvším jaru dusící se alergici a lidi, kteří prostě dají přednost neomylné TV NOVA, před krkolomným harcováním se do nějakého baráku, kde se budou muset svlíknout a proboha uskutečnit nějaký ten pohyb.
     Uhodnete, že komu se tyto nástrahy vyhnou, tak patří skutečně a nezaměnitelně k tvrdému jádru party, která nezklame. Tak se tedy stalo, že se do Všestar sjeli Východočeši z Opočna, Městce Králové, Pardubic, Holic, VČ venkova a samozřejmě z Prahy. Odtud nezaváhala přijet naše kamarádka z největších - tábornická indiánská babička Jarmila. Ač ruku v sádře, tedy s vědomím, že si ani nezaplave, ani se nezpotí v sauně, přijela shlédnout po drahném čase své přátele! Toť jen za příklad pro ty, kteří nepřekonali přitažlivost svého kanape a domácího stereotypu. 
     Sraz samotný byl svého druhu první a my jsme se nevyhnuli nepředvídaným krokům, o kterých jsme netušili, jak dopadnou. Začali jsme tedy výstupem na rozhlednu na Chlumu, dějišti největší bitvy 19. stol. - Bitvy u Hradce Králové (padlo zde během 3 dnů 100 000 lidí). Nyní bylo pole už relativně klidné a nám dělala vrásky pouze pomalost obsluhy v místní restauraci. Rozhled z vrchu byl odpovídající aprílovému počasí - na jih Pardubice, Kunětická hora, na východ Orlické hory, nahoře něco jako Krkonoše. Nekompromisní vichr nám ale dával docela jasnou představu o výhodnosti 90ti stupňů v sauně, která bude už za pár minut jen naše. A byla. Všestary jsou jen asi 1km od Chlumu, takže fujavec nám ještě cuchal bundy, ale my jsme už dřepěli v onom ohlašovaném vedru. Během tohoto povídání se budu několikrát opakovat, ale jinak to NEJDE: Všestarský relaxační komplex je VYNIKAJÍCÍ. 2 potírny s rozdílnou teplotou, takže matky s dědky se shlukli v pro nás nic neříkajících asi 75ti stupních a většina šla vedle, "do varu vlastního těla". Ochlazovací bazének je klasika - infarkt zaručen. V odpočívárně z křesílky narazíte na bezvadnou obsluhu přesně srovnatelnou s místním venkovsko-rodinným prostředím. Celá atmosféra je dokonale volná, pro mladší generaci upřesním: FREE. Nikdo tedy nedělá štráfy (pokuty) za to, že si někdo "zapomněl" plavky a přechod za sauny do plaveckého bazénu i zpět je na chuti každého přemísťujícího se. Plavecký bazén ve Všestarech je VYNIKAJÍCÍ. Teplota jen o málo nižší než v "dětské" sauně a teplota vody 29 st. C. To uspokojí i tu nejzimomřejší ženštinu a dovedete si tedy představit, že nálada po příjemné sauně se příchodem do bazénu ještě zvedla. Na soutěže jsme měli bohužel dosti nesourodá mužstva, takže se chudáčci předškoláčci museli neustále konejšit, že za chvíli stejně vyrostou a těm desetiletým to vbrzku natřou na celé čáře. Nicméně se rozdalo mnoho cen, které dodal kamarád Bořík. Po naší rezervované hodině v bazénu nás vytlačili textiláci, takže naše dovádění bylo u konce. Někdo ještě využil prázdnou, ale pořád dostatečně nažhavenou saunu a naše společnost se pomalu loučila s naším "posledním společným bazénem" v této zimní sezóně. Teď už to bude zase ono obligátní: "Ahoj, že sem tě dlouho neviděl, a co Ferda, neviděls ho?" Prostě taková běžná lidská honička pořád dokola. 
     S májem už doufám krytým bazénům už moc vydělat nedáme a další setkání bude už venku, zeleni a bez chlóru. 
Přeju všem naháčům alespoň 4 nadcházející měsíce bez mráčku, bouřky jenom v noci a kamarádů nepočítaně.


Čarodějnice 2003 - svůj k svému

Vy a vaši známí naturisté v tomto bazénu? podrobnosti 
Možnosti naturistických rodin v tomto bazénu a sauně.

NATURISTA
Hlavní strana