Hlavní strana východočeských naturistů Východočeští 
naturisté v zimě
 
Všestary 
AC Hradec Králové
 
NUDA BĚH 
2002
 2003 2004

1.-3. ročník
Zahájení sezony:
NUDA BĚH 2005
 

4. ročník
NUDA Pétanque
2004
2005
SLUNOVRAT 
2004
2005
Přivítání léta
Naturistický plesík hlavní stránka
Média o Naturistickém plesíku 2005 
Hned 3 hlavní masmédia zevrubně informovala o plesové akci naturistů
Konktakt

Právo - 07.02.2005

Východní Čechy - Královéhradecký kraj, Pardubický kraj - Autor: Jiří Bednář - Strana: 14
V hradeckém akvacentru plesali naturisté
Přijelo 134 vyznavačů plavání bez textilu
Nejen hasiči, myslivci nebo střední školy mají každoročně své plesy. Letos se k této tradici poprvé připojili i východočeští naturisté a vybrali si k tomu ten nejvhodnější prostor - královéhradecké akvacentrum a padesátimetrový krytý bazén.
"Už loni v listopadu s nám tu výborně vydařilo Mikulášské setkání, což byla historicky první naturistická akce v hradeckém akvacentru. Navštívilo ji více než 120 lidí," řekl Právu těsně před zahájením sobotní akce Ivo Žurek z Býště na Pardubicku, duše organizačního týmu.
Pozvali rodiny z celých Čech
"I na tento Naturistický plesík jsme prostřednictvím internetu a sdělovacích prostředků pozvali rodiny z celých Čech a věřím, že návštěva bude výborná," dodal. Nespletl se, do lázní dorazilo 134 lidí vyznávajících pohodlné a příjemné plavání bez textilu.
Pro naturisty je sice každý pátek večer otevřen v Hradci plavecký bazén, ale chodí tam průměrně jen asi čtyřicet lidí. "To není nic extra, tak jsme chtěli nabídnout něco zajímavějšího," konstatoval Žurek.
V akvacentru hrál k tanci a dobré náladě klávesista Petr Malínek a pro naturisty vyznávající poněkud tvrdší žánr byl vyhrazen prostor kolem padesátimetrového bazénu. Tam probíhala diskotéka v moderním stylu. Ve velkém bazénu se také uskutečnily soutěže a závody o ceny.
Žurek je jedním z mála, který se s celou rodinou k vyznavačům naturismu veřejně hlásí a nemá s tím ve svém okolí žádný problém.
"Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by mi kdokoliv předhazoval, že jsem člověk, který se nevejde do normálu. Právě naopak, všichni uznávají, že naturismus je perfektní věc. Jen zatím není mezi všemi lidmi odvaha udělat si pohodlí v rybníku či v bazénu stejně jako doma ve vaně," uvedl. Pochvaloval si rovněž spolupráci s vedením akvacentra. "Jak ředitel, tak i jeho zástupce velmi ochotně s naší akcí souhlasili," poznamenal.
Žurek je asi dva roky pilným propagátorem naturismu, na internetu vede stránky věnované tomuto způsobu rekreace a na "domácím" písníku Oplatil na Pardubicku spoluorganizuje sportovní klání a slavnosti při zahájení i ukončení letní sezóny.
V červnu se tu také konají slavnosti slunovratu. Koncem loňského listopadu byl zaregistrován sportovní klub naturistů pod jménem SK Oplatil jako nezisková organizace s cílem mj. rozvíjet aktivní naturismus či zachovávat přírodní charakter lokality Oplatil. Naturisté tam vybudovali volejbalové hřiště a další dvě sportoviště ještě plánují.

BLESK 7. února 2005
NUDISTI TRSALI
Jitka Žigová
HRADEC KRÁLOVÉ (žig)
Proč si dělat starosti s přípravou plesových garderób? Nudisti tento problém v sobotu vyřešili. Tancovat se totiž dá na parketu, ale i ve vodě, což si vyzkoušelo přes 130 příznivců naturismu v Hradci Králové. V rytmu disco si zatrsali ve vodách bazénů i kolem nich v místním zábavním aquacentru.


Deníky Bohemia 
NUDISTÉ SE NA PLESE NENUDILI
Radek Šprinc

Po vydařené Mikulášově osušce se v hradeckých Městských lázních opět sešli nudisté z celé České republiky. Tentokrát se přišli pobavit na Naturistický plesík. 

RADEK ŠPRINC

Hradec Králové - Plesy bývají většinou přehlídkou elegantních společenských šatů. Pořadatelé zábavy, kterou v sobotu hostily Městské lázně a plavecký bazén, však účastníkům jakékoliv oblečení přísně zakázali.

Na oblečení nezáleží

Naturistický plesík měl i další omezení, ale nikomu z přítomných to zjevně nevadilo. "Bohužel máme neblahou zkušenost z plaveckého bazénu, který v minulosti okupovala parta osamělých mužů a morálně tak bránila vstupu ženám. My ale chceme, aby se tu všichni cítili dobře," řekl organizátor plesíku Ivo Žurek.

Na zábavu nakonec dorazilo 134 naturistů z celé republiky. Kromě vodních radovánek si mohli také zatančit při živé hudbě, o kterou se staral Petr Malínek z Prahy. "Jsem naturista už řadu let, takže mi hraní v Adamově rouše nevadí. Jde přece především o atmosféru. Na oblečení nezáleží," řekl muzikant.

Děti se těšily na soutěže

Jediný, kdo kromě plavčíků neodložil na plesíku oblečení, byla 17letá barmanka Lenka Blechová. "O téhle akci jsem se dozvěděla půl hodiny před začátkem a byla jsem dost překvapená. Já na nudi nemám odvahu, pláž by se za chvíli vylidnila. Hostům se snažím dívat do očí, aby mně nikdo neřekl, že je okukuju. A zatím to jde," vykládala s úsměvem.

Kromě dospělých naturistů se ve vodě i na souši vyřádila také řada dětí. "Moc se mi tady líbí, jsem tu s tátou podruhé. Nejvíc se těším na soutěže," nemohl se dočkat pětiletý Daniel Černý.

Pořadatelé pro nejmenší připravili klání například v přeskoku přes švihadlo, košíkové, nebo v lovení puků ze dna bazénu. Jejich rodiče zase změřili síly v plaveckých disciplínách. A pak se všichni vrhli do tance v diskotékovém rytmu.

"Pokud vše dobře dopadne, chystáme na jaro další akci. Tentokrát půjde o párty NUDI Čarodějnic," slíbil Ivo Žurek.
 

 

NATURISTA
Hlavní strana