NATURISTA
Hlavní strana

Naturistické lokality
Česká republika

NUDA & NATURA 
Největší forum v ČR

NATURRELAX
Pražští naturisté

Tábor Nodropedů

Východočeští naturisté

ZPRÁVY   Naturistovy cestopisy
Naturistická olympiáda na Borské přehradě 
Aktuálně 2005:
Jarní setkání na Borské přehradě v Plzni (MK UNA Prima Praha), 28.5.2005, příp. ubytování v chatkách je možno objednat u p. Ladislava Šlechty, tel. 603 810 306

Historie 2003:
Setkání naturistů z celé ČR proběhlo v sobotu 24. května v kempu INA u Borské přehrady u Plzně.
26. května 2003 zdroj: UNIE naturistů České republiky FOTOGALERIE 
Kontakt:
PRIMA PRAHA, Jan Böhm, tel: 604 273 819

Jednou z nejdůležitější otázek, každé naturistické akce v české republice je otázka počasí. Nedá se u nás spolehnout s takovou jistotou, že akce bude úspěšná, jako u naších jižnějších sousedů. Pokud se však sluníčko rozhodne zahřát teplotu teploměrů nad 30 stupňů Celsia, jsou předpoklady pro úspěšnou akci dány. A v sobotu 24.května 2003 se tak stalo.Na akci se sjelo do Plzně necelých padesát účastníků, od nejmenší dvouleté až po skalní příznivce, kteří naturismu zasvětili celý život. Akci organizovala PRIMA Praha, což je Pražská základní organizace UNA. Celou akci měl na svých bedrech její nynější šéf, Honza Lemfeld, jehož jméno je vždy zárukou profesionálně připravených akcí, kde se baví malí i dospělí. A legrace, té se opravdu hodně užilo.

Na rozcvičku od oběda fungoval tobogán. Ano opravdový tobogán, z igelitových pytlů a polévaný vodou z kýblů, po které se jezdilo dvacet metrů. Skvělá atrakce. Vhodný pro všechny. A navíc takovýto tobogán se dá postavit kdekoliv, kde je mírný posekaný svah a chuť lidí se bavit.

Poté, co se většina účastník sjela na místo, začalo úderem patnácté hodiny zábavné odpoledne. Soutěžilo se ve dvaceti disciplínách, od házení míčku, přes šipky či střílení kuší, až což ocenili zejména dospělí, po házení starostí za hlavu. A hrálo se o ceny!

Tak například vítězka mezi dětmi - osmiletá slečna - vyhrála cenu dle vlastního výběru: velké červené autíčko. Ceny byly nejenom pro děti, ale i pro dospělé. Bylo na výběr z dvaceti zajímavých titulů nových knížek, sada kuchyňského nářadí, šroubováky a CD disky a tak dále. Za takhle bohatou výherní listinu by se nemusela stydět ani kdejaká tombola na štědře sponzorovaném plese. Přitom naturisti od nikoho sponzorský dary nedostávají, všechno si zafinancovali sami sobě. A jaké bylo startovné? Pro členy UNA ČR, zdarma, nečleni UNA přispívali 40 Kč na osobu.

Ale o peníze tady nešlo. Šlo o skvělou zábavu, pro malé i dospělé. A děti? Ty si toho užívaly ze všech nejvíc. A kdyby nezapadlo sluníčko a nešli se opékat vuřtíky, jezdili by po tobogánu ještě teď. Zkrátka, všichni zúčastnění prožili báječný víkend, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

Veškeré podklady: Unie naturistů ČR

Diskuze: Naturistické akce 2003

Další místní sdružení: 
OPLATIL (Pardubice)
- MK UNA České Budějovice - NATURRELAX (Praha) - PRIMA (Praha) - KŘETÍNKA(Boskovice) - ANTOŠOVICE(Ostrava)  

Tento článek si dosud přečetlo návštěvníků